چگونه می توانید همزمان در زندگی کاری و شخصی موفق باشید

 

فعالیت در بازار کسب‌و‌کار به عنوان یک کارآفرین یا مدیر خانم،  خیلی اوقات اصلا  کار ساده‌ای نیست . تو بعضی حوزه ها خانم‌های مدیر و کسب‌و‌کار با چالش های خاصی روبرو هستند هستند که برای مردان هیچ معنایی ندارد مثل تبعیض های  جنسیتی  و کار با حقوق کمتر. از زمان های خیلی دور، غالب اوقات این باور توسط مردان ساخته شده که آنها نقش اصلی را در زندگی بازی می کنند و خانم ها هم در گوشه کنار میتوانند بدون ایجاد هیچگونه مزاحمتی برای اقایان ، کمی فعالیت کنند. و آن هم در صورتی که فعالیت‌های کاری‌شان آنها را از ایفای نقشی که برایشان تعیین کرده اند، باز ندارد. و مجموع این موارد باعث میشود بسیاری اوقات خانم‌هایی که رشد خودشان را فراتر از خانه و خانواده میبینند، فشار زیادی تحمل کنند.

با این وجود اگر همچنان آنقدر شجاع و قوی هستید که میخواهید بدانید چطور میتوانید همزمان در کار و زندگی موفق باشید با من در ادامه این مطلب همراه باشید .

 

داستان زندگی و موفقیت زنان دیگر را بخوانید

گاهی اوقات همه ما برای حرکت به جلو نیاز به حمایت و الهام بخشی داریم. وقتی داستان زندگی زنانی را میخوانید که با وجود سختی‌ها و چالش‌های زیاد، موفق شده‌اند، می فهمید که تنها شما نیستید که با چالش‌های مختلف و ناسازگاریهای روزگار، روبرو هستید. این داستان‌ها باعث میشود به قدرتی که در وجودتان نهفته است فکر کنید و بیدارش کنید.

خانم ‌های شجاع و موفق با نژادهای مختلف، در کشورها و ایالت‌های مختلف ، با شرایط زندگی مختلف که برای آفرینش زندگی بهتر، به جای انتظار برای دست کمک دیگران، خودشان بلند شده‌اند، نیروهای درونی شان را بیدار و فعال کرده‌اند و تا به‌ دست آوردن اهدافشان جرئت‌مندانه جنگیده اند.

زندگی زنانی غیرایرانی  چون اپرا وینفری ، …
و خانم‌های مدیر و کارآفرین موفق ایرانی مثل … ، …. و بسیاری از افرادی که شاید شهرت زیادی پیدا نکرده باشند ولی قدرتمندانه توانسته اند زندگی بهتری بسازند.

 

زنان موفق در حوزه کسب‌و‌کار خودتان را پیدا کنید

تجربه‌های زنان موفق در حوزه‌ای که فعالیت میکنید، به شما در چگونگی دستیابی به موفقیت کمک زیادی میکند و مثل نوری که میتابد بخشی از ابهامات راه را برایتان روشن میکند.

این حرف را همیشه از من داشته باشید، همیشه یادگیری از سایر افراد موفق در حوزه‌ای که کار میکنید سودمند است، زیرا آنها ، مسیری که قرار است شما در آینده نزدیک طی کنید، قبل از شما طی کرده اند.

روش ها، استراتژی‌ها و رویکردهای آنها را برای رسیدن به موفقیت بررسی کنید. زنان موفق به راحتی تجربیاتشان را به اشتراک می گذارند زیرا میخواهند دیگران نیز موفقیتی که شایسته اش هستند را تجربه کنند.

البته این خاصیت فقط خانم‌های موفق نیست بصورت کلی افرادی که در واقعیت رشد میکنند و مسیری را با وجود همه چالش‌ها و سختی‌هایش طی میکنند،  تمایل دارند به دیگران نیز کمک کنند تا موفق شوند.

 

قاطع و منظم باشید

قاطعیت و نظم از ویژگی های اصلی یک مدیر و کارآفرین موفق است.  و اگر میخواهید یک مدیر موفق باشید ضروری ست تا بتوانید قاطعیت را در کلام و رفتارتان نشان دهید. نداشتن قاطعیت از مهمترین خصوصیاتی ست که میتواند جایگاه شما را به عنوان یک مدیر موفق متزلزل کند، زیرا بصورت پیش‌فرض هنوز بسیاری از افراد بر این باور هستند که خانم‌ها بخاطر احساساتی یا ضعیف بودن نمیتوانند قاطعانه رفتار کنند. رفتار جرئت‌مندانه و قاطعانه یک مهارت است که نه تنها در موفقیت در محیط کار و تجارت ، بلکه در زندگی و روابط شخصی افراد هم، نقش بسیارمهمی ایفا میکند.

مناسب‌ترین مسیر به سمت اهداف کسب‌و‌کارتان را شناسایی و مشخص کنید و گام هایتان را برای حرکت در این مسیر تعیین کنید و متعهدانه و قاطعانه کار را پیش ببرید.

در یک کسب‌و‌کار واقعی، موفقیت شانسی بدست نمی آید.خانم‌های زیادی با شور و شوق زیاد، کسب‌و‌کارشان را راه‌اندازی میکنند ولی تنها کسانی میتوانند به موفقیت برسند که بتوانند اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت روشن و مشخصی برای آینده کسب و کارشان در نظر بگیرند. و البته که تعیین اهداف به تنهایی هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت مگر اینکه  مناسب‌ترین مسیر را برای دستیابی به اهدافتان شناسایی کنید و بصورت روزانه کارهایی که برای حرکت روبه جلو در این مسیر برنامه ریزی کرده‌اید، بصورت منظم به انجام برسانید.

هرچه قدر روی این بخش تاکید کنم باز هم کم است . من چوب ضعف در این مراحل حیاتی  را در سالهای اول راه اندازی شرکت خودم حسابی خوردم. و راستش را بگویم منابع زمانی، مالی و انسانی زیادی را به باد فنا دادم تا نهایتا یاد گرفتم چطور میتوانم با برنامه ریزی شفاف و هدفمند، از منابع‌ محدودی که دارم، بهترین استفاده را در جهت رشد کسب‌و‌کارم کنم.

برای این مرحله نیاز به کمک دارم

خانم های مدیری که  قادر به تعیین هدف ، برنامه ریزی خوب و به انجام رساندن منظم اقدامات روزمره هستند می توانند به موفقیت برسند. بسیاری از خانم‌هایی که مدیریت یک کسب‌و‌کار پرسود و موفق را دارند بیان می کنند که سازماندهی مناسب کار، به فرد کمک می کند تا مدیریت زمان بهتری داشته باشد ، بتواند کارها را بدرستی اولویت بندی کند ،و با تمرکز روی انجام کارهای برنامه ریزی شده، ضوابط را رعایت کند.

 

نقطه تعادل بین زندگی کاری و زندگی شخصی تان را پیدا کنید

شاید بین مردان این باور مرسومی باشد که موفقیت در بیزنس و کسب‌و‌کار به معنای موفقیت در زندگی ست. ولی برای ما خانم های مدیر و کارآفرین، موفقیت در زندگی خانوادگی به اندازه موفقیت در کسب‌و‌کار و بیزنس مهم است ،حتی بیشتر. با این حال ، یافتن تعادل بین کار و زندگی  چالشی رایج بین خانم‌های مدیر یا صاحب کسب‌و‌کار است.
و بنابراین بسیار مهم است که بتوانید نقطه تعادل بین زندگی کاری و زندگی شخصی تان را پیدا کنید و به آن پایبند بمانید.

 

و به عنوان نکته پایانی به این نکته توجه کنید

قبل از اینکه تجارت و کسب‌و‍کارتان را راه اندازی کنید ، در مورد آنچه واقعا دوست دارید انجام دهید فکر کنید . اگر کسب‌و‌کاری که میخواهید راه‌اندازی کنید در راستای علاقه و استعدادهای شما باشد، انگیزه بسیار بیشتری برای تلاش ، یادگیری و عبور از چالش‌ها  خواهید داشت. و از انجام کاری که انجام میدهید خسته و کسل نمیشوید. تجارت ایده آل شما تجارتی ست که نه تنها برای شما سودآور باشد بلکه احساس رضایت و شادیتان را نیز تامین کند.
وقتی به درستی بتوانید در مورد حوزه کسب و کارتان تصمیم بگیرید کافیست مسیر مناسب را شناسایی کنید و با پشتکار و بصورت منظم در این مسیر گام بردارید. سخت کار کنید ، درباره آنچه انجام می دهید بیشتر یاد بگیرید،  با افرادی که تجارت و کسب‌و‍کار مشابهی دارند صحبت کنید ، خلاق و شجاع باشید و به یاد داشته باشید نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

مطمئنا راه‌اندازی  و مدیریت یک کسب‌و‌کار موفق ، راهی پر از فراز و نشیب خواهد بود ولی این تجربه ارزشش را دارد و روزی که می بینید نهالی که کاشته اید روزبه‌روز رشد میکند و شکوفاتر میشود، وجودتان لبریز از غرور و شادی میشود. شما توانسته اید با فعال کردن نیروهای بالقوه درونتان، شجاعانه زندگی بهتری برای خودتان و خانواده‌تان خلق کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله